Н.Бизова, автор передового педагогічного досвіду на тему:
"Мультисенсорне навчання англійської мови
з використанням мережі Інтернет"
"Мультисенсорне навчання англійської мови
з використанням мережі Інтернет"
Травень 2021
На останньому тижні навчального року я записала четверту частину другого розділу книги "Dear Mom, You're Ruining My Life" (автор Jean Van Leewen) в поміч під час дистанційного навчання.
Серед моїх учнів книга викликала неабиякий інтерес, і вони відчули смак від читання:
"Книга "Dear mom, you are ruining my life" або "Люба мамо, ти руйнуєш моє життя " дуже цікава і повчальна історія про підлітків. Мені дуже сподобалася ця книга. Я її рекомендую для читання. Також я хотів би дочитати її до кінця " (Т.Ращенко)
"Мені сподобалась ця книжка і я раджу прочитати її іншим дітям. Книгу легко читати, в ній немає усіляких нудних, розтягнутих епізодів, немає рутин, бо у кожному розділі відбувається щось нове. Книга не тільки цікава, але й корисна, завдяки їй можна вивчити багато нових англійських слів!" (А.Озбай)
"Люба мамо, ти руйнуєш моє життя ". Звучить як якась сімейна драма, але це дуже інтересна та повчальна книга про підлітка. Також над нею можна довго думати та міркувати. Мені ця книга сподобалася та можу рекомендувати її іншим підліткам." (Б.Кузін)
_
У вільний час не лише підліткам, але й дорослим корисно слухати раніше прочитані частини книги, вдосконалюючи навички сприйняття на слух та отримуючи задоволення. Посилання на них знаходяться в описі під відео на Ютубі.
___________
Відомо, однак, що будь-яка книга не може бути однаково цікавою одночасно для всіх без винятку. З 7-8 класу я зазвичай починаю також практикувати читання учнями англійських книг на вибір згідно їхніх вподобань. Тому у вересні моїх учнів також чекатиме цікава бібліотека на вибір)
Учні 6 класів гімназії "Троєщина" нагороджені Сертифікатами iEARN з відзнакою за значний вклад у міжнародне співробітництво з однолітками з Єгипту, Пакистану, Білорусі, Молдови, Словенії, Індонезії у навчальному колі "Місця і перспективи" у січні - травні 2021.
Протягом 6 місяців учні провели 4 міжнародні Зум конференції, підготували проєкт про тварин в художній літературі різних країн, надіслали інформацію кожній країні навчального кола згідно запитів та дедлайну, підвели підсумки роботи.
Квітень 2021
З задоволенням поверталась до цієї книги зі своїми учнями протягом 10 років!
У 2011 році, відвідуючи семінар "Використання Moodle інтернет майданчиків" у Вчительському ресурсному центрі при Посольстві США, я познайомилась з викладачем зі Сполучених Арабських Еміратів Ю. Ведрашко.
На його запрошення на платформі Online Campus Коледжу Технологій САЕ я створила інтерактивний курс On line Reading за оповіданням "Я і мій кіт" Сатоші Кітамура для учнів гімназії "Троєщина"та учнів Коледжу Технологій з САЕ. За основу брала відео, на якому це оповідання читає Elijah Wood.
Пропоную у прикріпленому коментарі на YouTube частину тестових завдань, які можуть бути корисними під час карантинного дистанційного навчання:
- до прослуховування,
- під час прослуховування,
- після прослуховування.
Я впевнена, що ця історія сподобається як дітям, так і дорослим.))
Якщо ви продовжуєте слухати історію Dear Mom, You're Ruining My Life, яку я записую на YouTube для своїх учнів в час ковідного карантину, то пропоную вам четверту частину першого розділу. https://youtu.be/ewGZgLU9wrg
Вона побудована, як і попередні, за простим принципом:
- назва, автор, хто читає,
- на які питання звернути увагу під час прослуховування,
- уривок на слух з зоровою підтримкою на екрані,
- в кінці ще раз питання, на які треба відповісти.
30 квітня відбулися онлайн збори батьків моїх учнів 6 класів гімназії "Троєщина", на яких я розповідала про результати дистанційного навчання та плани щодо завершення навчального року. Батьки виступали зі словами вдячності, говорили про задоволення від того, як їхні діти дистанційно вивчали англійську мову, про цікавий нестандартний формат навчання і підтримали ідею зберегти у травні налагоджений системний метод дистанційного мультисенсорного навчання англійської мови з використанням Зуму, Гугл класу, цифрової лабораторії, онлайн бібліотеки та міжнародних онлайн проєктів.
___________
Збори пройшли в теплій обстановці. Відчувалось, що зібралась одна команда однодумців: батьки, учні, вчитель. Гарних усім Великодніх свят, світла і радості в душі, здоров'я і задоволення від навчання.
Березень 2021
В поміч в час ковідного дистанційного навчання! - Як за три кроки легко, швидко і досить цікаво, спираючись на доступні безкоштовні Інтернет джерела, вивчити знамениту абракадабру: неправильні (irregular) англійські дієслова. ))
Задоволення вам від дотику до світу англійської граматики!
Традиційне засідання англійського клубу, яке я практикую впродовж більше 10 останніх років з учнями гімназії "Троєщина" в останній день чверті, ледве не зірвалося через термінове припинення занять у зв'язку з поширенням ковіду.
Темою останньої зустрічі були лімерики - короткі гумористичні вірші, перша колекція яких була надрукована 200 років тому у Великобританії.
Вдячна вчителю української літератури О.В.Александрову за ідею створення учнями роликів, на яких вони декламують лімерики англійською і українською мовами.
З великої кількості напередодні записаних учнями на відео віршів з перекладом пропоную ролик Мілани Юрченко з популярним лімериком.
There was a young lady of Niger
who smiled as she rode on a tiger;
They returned from the ride
with the lady inside,
and the smile on the face of the tiger.
Була собі пані весела,
верхи з тигром відвідала села.
Повернувсь тигр один,
пані зникла, як дим.
лише усмішка в тигра весела.
________________________
Ніхто не знає, хто написав перший лімерик. Перша збірка лімериків була надрукована у Великобританії у 1821 році‘ під назвою “The History of Sixteen Wonderful Old Women”.
Традиційно лімерик має п'ять рядків, побудованих за схемою римування так: AABBA, де А має 7-10 складів, В має 5-7 складів.
_________________
Лімерики надихнули Едварда Ліра (1812-1888), англійського художника (в якого сама англійська королева Вікторія брала уроки малювання), ілюстратора і поета на створення "Книги нісенітниць" (1846 рік).
Редьярд Кіплінг теж любив писати лімерики, як і більшість сучасних поетів, часто анонімних.
____________________________
Я вже давно з задоволенням роблю переклади віршів з англійської мови на українську.
21 березня – Всесвітній день поезії!
Пишіть вірші, перекладайте мовами, які ви знаєте, декламуйте, насолоджуйтесь поезією!)
На цьому відео з архіву мої учні Єгор Акулов і Єгор Плотницький з гімназії "Троєщина" запросили Максима і Кирила для проведення фіналу з фінгербордінгу, під час якого вони виступили англомовними ведучими на Wki TV.
____________________
В той час у 2012 році учні стали самостійно планувати (без мого втручання чи коригування) і кожного дня на перерві знімати на відео (їхнім планшетом або моїм фотоапаратом) в класі щось з їхнього життя англійською мовою (3-5 хвилин) для однолітків з США, Канади, Франції.
Потім це виставлялось на нами ж створеному каналі Wiki TV, де відбувалось обговорення, та куди наші партнери додавали свої відео для обговорення.
Переглядаючи відео, учні чули свої помилки, але не боялись їх робити, оскільки помилки не заважали спілкуванню, а були частиною навчального процесу.
Wiki TV - це був один з найцікавіших проектів на постійній основі протягом 5 років.
__________________________
Фінгербордінг - популярна настільна розвага (англ. fingerboard: finger «палець» + board «дошка»). Окрім азарту та задоволення, вона сприяє розвитку сенсорної моторики, що веде до розвитку мовлення і швидшого вивченню іноземних мов.)
11 березня учні 6 класів гімназії "Троєщина" були організаторами проведення другої (четвертої в цьому семестрі за участю) міжнародної Zoom конференції у Навчальному колі iEARN "Місця і перспективи".
Гімназисти представили учням з Єгипту та Пакистану проектну ідею про тварин як головних героїв у рідній літературі і залучили до створення спільної Гугл презентації, робота над якою почалася під час конференції і триватиме до кінця квітня ще й з командами зі Словенії, Білорусі, Індонезії, Молдови.
Дякую вчителям кафедри української мови та літератури О.В. Александрову, О.В. Осипенко, Н.М. Бурцевій за надані учням рекомендації щодо творів українських авторів в українській літературі.
На конференції був присутній координатор проектів у Навчальних колах iEARN Барі Крамар (США).
Для мене найбільшим викликом було організувати під час конференції одночасну роботу великої кількості учнів над Гугл презентацією, що стало новим кроком в моїй роботі.
Для учнів викликом було зорієнтуватись в англомовному оточенні з завданнями, які були поставлені, запитувати, відповідати, з нуля створювати слайди на очах у присутніх на конференції, а також брати участь в навчальних іграх з однолітками. І вони з цим вкотре впорались!!!)
_______________
На скріншоті - процес створення учнями з України, Пакистану, Єгипту слайдів Гугл презентації "Тварини в художній літературі" під час Zoom конференції 11.03.21 .
6 березня відбулася Zoom зустріч з учнями Єгипту і Пакистану, на якій представлена проектна ідея "Спорт у світі", над якою учні працюватимуть до кінця березня.
На 11 березня запланована ще одна конференція, на якій гімназисти будуть представляти свою проектну ідею "Тварини як дійові особи в творах рідної літератури" і запросять інших до співпраці над цією темою у квітні.
Лютий 2021
У 2012 році я брала участь у відеоконференції у Посольстві США за темою: "Важливість здійснення навчання в галузі нових технологій та інженерії", під час якої відбулося знайомство і спілкування через Скайп з керівником компанії Next Galaxy Media Мері Спіо.
Зараз, коли в гімназії "Троєщина" з'явилась власна STEM лабораторія, я пригадала ту зустріч, на яку поїхала, оскільки в той час активно працювала з учнями у проектах з впровадженням нових технологій.
Було радісно слухати цю енергійну жінку, яка розповідала про свої особисті досягнення та говорила, яким вона бачить майбутнє, і що воно прекрасне, бо весь світ чекає на творчі здібності та вміння.
Після 15-хвилинної промови Мері Спіо почала спілкуватись з присутніми на зустрічі. Я говорила про досягнення наших гімназистів у використанні сучасних технологій, про співпрацю у власному проекті Вікі TV з американськими школярами та iEARN і запитала її, які нові технології очікуються незабаром в освіті. Вона сказала, що "нові технології будуть розвивати здібності учнів, вони будуть іншими за якістю. Вони будуть скрізь. Ігри, які подобаються дітям, будуть більш інтерактивними та стануть більш освітніми".
На моє запитання, чи можуть технології замінити вчителя, Мері Спіо сказала, що "нові технології не можуть замінити вчителя, і немає заміни людському фактору. Лише вчитель може заохочувати обіймами чи усмішкою. Вчителі пристосуються до нових умов. Їхні ролі будуть змінюватися".
Наприкінці відео сесії Mery Spio запитала нас, що ми думаємо про нові технології. Я сказала, що я буду продовжувати використовувати їх, щоб дуже сильно не відставати у майбутньому.
_______
У Посольстві США не дозволяється фотографувати всередині, тож фото на згадку про цікаву зустріч було зроблено на вулиці у квітні 2012 року.)
Чудова новина! Відкрилась STEM-лабораторія в гімназії "Троєщина", яка розширює перспективи співпраці на міжнародному рівні, де комплексне вивчення дисциплін - основа навчального процесу. В цьому семестрі запланована онлайн зустріч учнів 6 класів гімназії "Троєщина" з однолітками зі школи О.Доусона з США, на якій американські школярі представлять робототехніку, створену власними руками. Тепер сміливо можна планувати і зустріч-відповідь наших гімназистів.)
22 лютого учні 6 класів гімназії "Троєщина"(Київ) і AlBashaear School (Каїр) провели другу Zoom конференцію.
Під час зустрічі наші гімназисти представили єгипетським одноліткам Україну, наш прапор, Київ, Карпати, Рожеве озеро, Sport life, свята, український одяг, страви, гроші і своїх улюбленців - домашніх тварин (котиків, собак, рибок, папуг), які також стали учасниками конференції.)))
Завершилась конференція інтерактивним завданням на Гугл дошці і рішенням зустрітись втретє у березні, щоб спланувати спільні проекти.
На конференції, крім учнів та вчителів, був присутній координатор Навчальних кіл на платформі iEARN Barry Kramer з CША.
Під час зустрічі наші гімназисти представили єгипетським одноліткам Україну, наш прапор, Київ, Карпати, Рожеве озеро, Sport life, свята, український одяг, страви, гроші і своїх улюбленців - домашніх тварин (котиків, собак, рибок, папуг), які також стали учасниками конференції.)))
Завершилась конференція інтерактивним завданням на Гугл дошці і рішенням зустрітись втретє у березні, щоб спланувати спільні проекти.
На конференції, крім учнів та вчителів, був присутній координатор Навчальних кіл на платформі iEARN Barry Kramer з CША.
15 лютого о 17.00 учні 6 класів гімназії "Троєщина" провели Zoom конференцію зі школярами з Каїру (Єгипет) за програмою співпраці у Навчальних колах iEARN.
Англійська сьогодні - це не лише мова Британії чи США. Вона стала глобальною мовою, яку так слід і вивчати, зважаючи на місцеві особливості та акценти.
Наші учні подивились презентації єгипетських учнів, задали велику кількість питань як усно, так і у чаті. Вражає, як легко учні знайшли спільну мову, представляючи країну, прапор, грошову одиницю, цікаві місця та страви.
Дякую Салві Яніс, вчителю AlBashaer School, за організацію конференції та змістовно проведений час.
Наступна зустріч запланована на 22 лютого. На ній учні гімназії представлять єгипетським друзям Україну, Київ, себе та своїх улюблених тварин за темою, яку вони зараз вивчають на уроках.
Січень 2021
22.01.21. Дистанційна педрада в гімназії "Троєщина", яка пройшла під керівництвом директора В.І.Сафіуліна. Динамічно, ефективно, цікаво і головне зі збереженням належної дистанції між учасниками в час пандемії. )
Звільняємось від святкової рутини - 11 січня запрошую своїх учнів гімназії "Троєщина" до Google класу!:-)
10 років тому у вільний від роботи час я почала навчатись за темою "Інтернет технології у навчанні" при вчительському ресурсному центрі Посольства США у м. Києві під керівництвом Томаса Таскера, представника Департаменту Освіти США в Україні, з яким я записала тоді фотоапаратом аматорське коротке відео інтерв'ю для своїх учнів 7-8 класів гімназії "Троєщина".
В учительському центрі виникла творча група вчителів м.Києва, до якої я запросила моїх колег Т. Пікуш і Т. Савченко та наших учнів, які продемонстрували неабиякий інтерес. Учні створювали англомовні блоги-портфоліо, на яких вели спостереження за власними досягненнями з англійської мови та розміщали дописи за вивченими темами, які залишились їм на згадку. Деякі блоги були переведені у приватні і продовжували функціонувати після закінчення гімназії.
Але найбільш вагомою в подальшій перспективі учнівської навчальної творчості на 10 років стало створення нашими учнями навчально-інформаційного англомовного інтернет порталу вільної журналістики "Troyeshchyna Land" і представлення його учнями у ВРЦ Посольства США та нагородження учнів та вчителів гімназії Сертифікатами ВРЦ Посольства США за відмінне володіння інтернет технологіями та створення інтернет проекту "Troyeshchyna Land"
Зворушливими виглядають сьогодні рубрики на цьому безкоштовному, силами учнів створеному, інтерактивному сайті, особливо сторінка його учасників у різні роки.
У 2021 році я планую запросити до роботи учнів 6 класів, які будуть навчатись писати англомовні дописи з історії гімназії і продовжать справу, яка триватиме друге 10-ліття).
З січня 2021 року з задоволенням переглядаю відео онлайн зустрічі з Б. Мейєрсом (США) від 3 вересня 2020 року, метою якої було представлення ідей планування першого спільного інтегрованого уроку англійської мови та природознавства українських і американських шестикласників гімназії "Троєщина" (Україна) і школи О.Доусона (США) за темою "Захист планети".
Відео може бути корисним для інших вчителів, які б хотіли запроваджувати та планувати подібні уроки. Я багато чому навчилась в ході планування та проведення шести спільних онлайн уроків першого семестру, за що вдячна Б.Мейєрсу, з яким у нас позаду 8 років співпраці в IEARN і проекті Wiki TV.
3 січня 2021 у мене в голові вже рояться думки щодо української та американської співпраці у другому семестрі 2020-2021 навчального року! Надзвичайно цікаво!)
No comments:
Post a Comment