У методичних рекомендаціях до нових Програм з вивчення іноземних мов 2017 року написано:
"Інтегрований підхід зумовлює спрямованість освітнього процесу на комплексне сприйняття світу учнем через встановлення міжпредметних зв’язків.
Програми не обмежують смислове та лінгвістичне наповнення інтегрованих змістових ліній, а лише пропонують орієнтовні шляхи їх реалізації.
Вчителі можуть наповнити новим міжпредметним змістом й інші теми, створювати альтернативні можливості для поєднання різних знань та умінь."
Цікаво, що саме так уже давно працюють вчителі нашої гімназії "Троєщина" м Києва.
Я особисто пригадую 2004-2005 роки тісної співпраці вчителів англійської мови Шатрової О.М., Савченко Т.О., Бизової Н.І і вчителя зарубіжної літератури, керівника гімназійного Зразкового театру "Гаудеамус" Шабаєвої Л.Г., вивчення на уроках англійських п'єс "Як важливо бути серйозним" Оскара Уальда і "Пігмаліон" Бернарда Шоу з подальшою театралізацією робіт на сцені, участю і перемогами учнівських труп в конкурсах англомовних театрів Києва.
Яскравими і цікавими були уроки з вивчення творчості Артура Конан-Дойля у 2014-2015. Це була спільна праця учнів 8 класів над твором "Спілка рудих" (вчителі: Савченко Т.О., Бизова Н.І., Шабаєва Л.Г.), яка завершилась чудовим англомовним спектаклем на сцені гімназії.
З наступного тижня учні гімназії "Троєщина" у цікавому проекті "Світ англійської літератури В.Шекспіра", традиційно задіяному на міжпредметних зв"язках (інтегрованому підході, за сучасною термінологією) - уроки англійської мови (вчителі Пікуш Т.Д., Бизова Н.І., Савченко Т.О.) і уроки зарубіжної ї літератури (вчитель Шабаєва Л.Г.).
Ці уроки у 8 класі дадуть учням можливість пірнути в епоху Шекспіра; посмакувати англійську літературу мовою оригіналу - 17 століття; відчути, які пристрасті вирували в ту епоху, та замислитись над їхньою актуальністю сьогодні, читаючи "Ромео і Джульєтту", "Гамлета", "Короля Ліра" англійською. Сподіваємось, що нагородою і насолодою для всіх нас стане в фіналі вистава англійською за творами Шекспіра.
Інтернет дасть вчителям і учням можливість швидкого доступу до творів Шекспіра в оригіналі, до сучасних англомовних версій перекладу, зважаючи на розвиток сучасної англійської мови; запросить нас до театрів Лондона та інших міст на каналі YouTube - тобто стане не лише знаряддям, але і активним учасником навчання.
"Приміряючи" ролі, які могли б зіграти мої учні, я сьогодні смакую онлайн "Короля Ліра". Акт 1, сцена 1 у виконанні артистів Королівського національного театру Великобританії.)
No comments:
Post a Comment