"Мультисенсорне навчання англійської мови
з використанням мережі Інтернет"
Грудень 2020
26 грудня 2020. Розглядаю журнали "English teen Club" видавництва ЕДІПРЕСС УКРАЇНА 2005/2006 навчального року - один з найцікавіших проектів, автором якого мені довелося бути разом з колегою Комаровою Л.М., а головними героями - учням гімназії "Троєщина".)
15 років тому за рекомендацією Міністерства Освіти я отримала по телефону запрошення з видавництва ЕДІПРЕСС УКРАЇНА створити англомовний навчальний журнал для підлітків. Я в свою чергу запросила Комарову Л.М. як людину надзвичайно творчу, з якою в доробку у нас уже були спільно видані посібники з англійської мови для початківців.
Це був один з найкреативніших проектів від створення нами сторінок-рубрик у вигляді англійського клубу до наповнення власними лексичними та граматичними матеріалами, завданнями розвивального характеру з читання та письма. Родзинкою став комікс "Pasha and Dashа", який ми щомісячно придумували і у фотосесіях до якого знімались наші гімназисти.
Журнал був інтерактивний, його можна було придбати в кіосках, а також за підпискою. Редакція отримувала листи від підлітків з відповідями на питання, кросворди та конкурсні завдання, які ми постійно готували для них. Цікаво, що одна з моїх учениць Оля Літвіна сказала пізніше, що виписувала цей журнал в той час ще до вступу до гімназії і читала з інтересом.)
Я думаю, що учні та колеги по гімназії теж згадують журнал як надзвичайно цікавий проект, який міг народитись лише в стінах нашої гімназії як закладу нового типу для обдарованих дітей.
17 грудня відбувся 6-й підсумковий інтегрований урок англійської мови та природознавства українських і американських шестикласників гімназії "Троєщина" (Україна) і школи О.Доусона (США) за темою "Захист планети".
___________
Мені дуже сподобалось серйозне ставлення учнів до навчального онлайн процесу, їхні результати, мобільність, обізнаність з цифровими технологіями, поступове стирання психологічних бар'єрів у реальному спілкуванні, а також новизна використаних методів і засобів).
_______________
Позаду такі надбання:
- три місяці спільної праці та обміну досвідом з вчителем природознавства Б.Мейєрсом (жовтень-грудень),
- навчання більше 100 задіяних учнів,
- проведення 6 інтегрованих Зум уроків (англійська мова і природознавство - один раз на кожні два тижні),
- фронтальна та командна інтерактивна робота з використанням учнями Гугл інструментів,
- створення 8 учнівських Гугл презентацій, три з яких розпочато онлайн спільно,
- опрацювання тематичних текстів та відео міжнародної платформи "Друзі по листуванню", Ютуб, Кахут, Гугл документів,
- визначення проблем довкілля і написання учнями сотень коментарів в дискусіях до кожної підтеми,
- більше 4000 сторінок переглядів на створеному учнями блозі,
- представлення учнями себе і вкладу у збереження довкілля,
- задоволення від англомовного спілкування і знайомства з новими друзями, їхньою культурою та традиціями.
- перспектива подальшої міжнародної співпраці у формі інтегрованих Зум уроків у другому семестрі).
9 грудня відбувся 5-й у цьому семестрі американо-український інтегрований Zoom урок для шестикласників школи Олександра Доусона і гімназії "Троєщина".
Урок проходив у вигляді інтерактивної роботи трьох змішаних міжнародних команд з описом в командних Гугл документах вкладу Сільвії Ерл в збереження океану та обміном думками на блозі щодо особистого вкладу кожного учня та родини у збереження довкілля.
Американські школярі поділились також тим, як пройшов День Подяки у їхніх родинах.
3 грудня я провела батьківські збори у своїх групах 6 класів гімназії "Троєщина" за допомогою Zoom, на яких виступила за темою дистанційного навчання та вислухала думки батьків з приводу викладання англійської мови дистанційно в моїх групах під час пандемії ковід-19.
Результати електронного голосування у Гугл класі:
За підтримку дистанційного навчання - батьки 38 учнів
Проти дистанційного навчання - 0
Утрималися - 1
Листопад 2020
24 листопада: Цікавий курс для вчителів України «Ефективні рішення Google for Education для хмарної взаємодії» позаду. Попереду його втілення з моїми учнями.))
Жовтень 2020
28 жовтня-2 листопада: навчання на курсі "Дистанційне та змішане навчання для дітей з особливими освітніми потребами" в Інституті післядипломної освіти університету Б.Грінченка.
13 жовтня відбувся третій плановий інтегрований онлайн урок англійської мови і природознавства для 6-класників школи О.Доусена (США, (вчитель Б.Мейєрс) і гімназії "Троєщина"(вчитель Н.Бизова) за темою "Groundbreaking crisis"
Окрім традиційного спільного використання Гугл презентацій, Гугл дошки та платформи Kahoot для виконання інтерактивних завдань під час Зум конференції, учні активно поспілкувались на блозі в коментарях, які набрали вчора 1730 переглядів після уроку і продовжують зростати.)
2 жовтня одна з моїх учениць 6 класу зайшла в кабінет на перерві, щоб просто обійняти напередодні Дня вчителя, і, як кажуть англійці, зробила мій день! )
На стіні класу протягом дня з'явились дитячі листівки, в поглядах і привітаннях учнів було багато світла. Немає нічого теплішого, як відкриті дитячі серця...
Здорово проводити урок для учнів свого класу і учнів з США одночасно!))
1 жовтня завершився другий інтегрований онлайн урок природознавства і англійської мови для школярів Колорадо і України - школи О.Доусена (вчитель Б.Мейєрс) і гімназії "Троєщина"(вчитель Н.Бизова) за темою "Pollination and Pollinators".
Вересень 2020
16 вересня учні 6-а, д, є класів гімназії "Троєщина" (Україна) та школи Олександра Досена (США) стали учасниками першого інтегрованого уроку англійської мови (вчитель Н.Бизова) і природничих дисциплін (Б.Мейєрс) у формі Зум конференції за темою "Захист планети".
В ході уроку учні зробили наступне:
- привітали один одного у вигляді представлення слайдів презентації та усного спілкування;
- спільно в ході інтерактивної гри на Гугл дошці склали девіз зустрічі (Earth Is Our Home!);
- обмінялись питаннями та відповідями з метою знайомства
про справи один одного в час карантину;
- визначились з проблемою довкілля, яка найбільше їх хвилює;
- отримали завдання написати свої думки про те, чому ця проблема хвилює їх найбільше, і продовжити її обговорення на платформі "Друзі по переписці".
Триває післядистанційне коригування з англійської мови. Вересень зігріває сонячним теплом. Отримую втіху від спілкування в реальному просторі з учнями, а не лише в Інтернеті.
7 вересня завершився перший рівень квесту "Escape from School"(Втечи зі школи) у 6-А, Д, Є класах гімназії "Троєщина".
Мета сьогоднішнього квесту - коригування умінь учнів описувати ті дії, які вони бачать в момент спостереження в класі гімназії та за межами школи, використовуючи Present Continuous як граматичний інструмент.
Мета учнів - вийти з класу за межі гімназії, виконавши завдання на зупинках-станціях (в класі, у внутрішньому дворі гімназії, у зовнішньому дворі гімназії, біля стадіону, за воротами гімназії).
Суть завдання: учень (і вся група) отримує право рухатись на наступну станцію, якщо на кожній зупинці усно називає дію, яка відбувається перед його очима, і надсилає повідомлення про це у Гугл клас за допомогою мобільного телефону або записує до нотатків, якщо не має доступу до Інтернету.
Повертаючись з кінцевої зупинки-станції в клас, учні роблять фотографії цікавих дій, які вони розмістять у Гугл презентації з підписом про те, що відбувається на світлині.
Квест - це гра, в якій учні можуть втрачати "сили", якщо вчитель почує, що хтось розмовляє українською, а не англійською, або порушує карантинну дистанцію між учнями під час руху.
Післязавтра другий рівень квесту, який розпочнеться з досягнутої сьогодні станції (за воротами гімназії), матиме напрямок на Молодіжний парк та інше завдання згідно календарного плану.
___________
Враження:
- учні на практиці відчули, як передавати англійською мовою все те, що перед ними відбувається в навколишньому світі, а не на умовних прикладах підручника;
- свіже повітря стало цілющим еліксиром під час гри;
- учні спілкувались англійською і слідкували за дотриманням карантинної дистанції, оскільки це надавало азарт грі;
- учні виглядали радісними, задоволеними, готовими продовжувати рухатись на наступний рівень квесту;
- я з приємністю відчувала ефективність такого уроку і з задоволенням зробила світлини в Гугл альбом для подальшого використання через деякий час, коли учні будуть розповідати про те, що відбувалось одного дня, за допомогою Past Continuous як граматичного інструменту.
Учні гімназії "Троєщина"(Україна) і школи Олександра Досена (США) з вересня місяця задіяні у проекті "Захисти планету", який передбачає інтегроване навчання англійської мови та природничих дисциплін.
Відбулася онлайн зустріч з вчителем Білом Мейєрсом з США з метою планування Zoom конференції-знайомства наших учнів 6 класу, яка попередньо намічена на 16 вересня.
Серпень 2020
30 серпня 2020 - Вимоги програми у 6 класі
Зручна форма календарного планування
28 серпня 2020 - участь у вебінарі Teaching Science and Robotics Online
27 серпня 2020 - батьківські збори у 6-а, д, є класах гімназії "Троєщина" у формі Zoom конференції за результатами вивчення англійської мови у 2019/2020 і планами на 2020/2021. Зараз це ідеальна форма зустрічі з батьками в умовах карантину. Zoom - це просто, легко, доступно, ефективно!
Хто не користувався програмою Zoom, рекомендую власну покрокову інструкцію, складену весною на початку карантину для колег.
У презентації на скріншотах англійські фрази замінені на українські для зручності.
26 серпня 2020 - гімназія чекає...
20 серпня 2020 - участь у вебінарі PenPal Schools Teacher Training і відновлення PenPal акаунту
19 серпня 2020 - участь у вебінарі MM Publications Jollification! Time to have fun with games and activities from Smart Junior for your online classrooms.
18 серпня 2020 - завершення двотижневого дистанційного курсу IMPROVE YOUR IELTS SPEAKING SCORE з вдосконалення навичок спілкування англійською мовою при австралійському університеті MACQUARIE UNIVERSITY у м.Сідней на платформі FutureLearn.
Окрім поліпшення власних навичок говоріння, сприйняття на слух, читання та письма, я отримала чіткі і зрозумілі дискриптори-вимоги до спілкування англійською під час підготовки та здачі говоріння як частини екзамену IELTS, що буде необхідним під час навчання моїх учнів.