2.3.2. Wiki TV – майданчик міжнародного англомовного відео Інтернет спілкування школярів - проект гімназії “Троєщина”.

Особлива інноваційна атмосфера, яка підтримується в гімназії з початку її заснування, сформувала в колективі потребу інноваційного способу життя, а також заклала основи професійного росту вчителя в умовах праці з обдарованими дітьми. За 20 років викладання англійської мови я мала можливість зростати професійно, співпрацюючи в стінах гімназії з носіями мови з США, Великобританії, Австралії, Нової Зеландії, психологами з Великобританії, які заклали підвалини мультисенсорного вивчення англійської мови з опорою на враження, асоціації та повторення вивченого матеріалу; гімназія забезпечила мене комп'ютерним навчанням за програмою Intel Навчання для майбутнього та Шлях до успіху, Інститут педагогіки та Інститут післядипломної педагогічної освіти націлили на систематизацію власного досвіду.
Робота і творчість стали невід'ємними поняттями. На уроках я регулярно використовувала відеокасети, створені до підручників, а також відеофільми з YouTube, підібрані самостійно до певної теми. Але останні 4 роки активно використовую фільми, створені учнями. Поштовхом до цього стала участь моїх учнів 8-9 класів та учнів з міста Канзасу з США у 2011 році у міжнародному проекті “Один день на Землі” (One Day on Earth), мета якого зафільмувати цікаві моменти одного дня, завантажити на офіційний сайт проекту і прийняти участь в обговоренні. Ця робота викликала неабиякий інтерес як в учнів гімназії, так і у наших партнерів з США. http://www.onedayonearth.org/
В результаті школярі не тільки фотографували, знімали короткі фільми, але і з задоволенням долучились до обговорення під час онлайн відео конференцій та виявили бажання продовжити роботу у вигляді створення власних каналів в Інтернеті, де б можна було виставляти відеороботи для перегляду, обговорення у закритому режимі, доступному лише задіяним сторонам через логін та пароль з метою безпеки школярів в мережі Інтернет.
В 2011/2012 році мої учні започаткували англомовний Інтернет проект під назвою Wiki TV, завдяки якому розширилось динамічне інтерактивне англомовне середовище, створене до цього у вигляді особистісно орінтованого англомовного Інтернет майданчика Wiki Land для навчання учнів говоріння, аудіювання, письма та читання англійською мовою під керівництвом вчителя. Wiki TV було потрібне для реалізації соціокультурної потреби школярів у спілкуванні з однолітками світу, обміну досвідом, розширення світогляду на постійній основі на безкоштовному Інтернет майданчику в позаурочний час, використовуючи домашні комп'ютери
За 4 роки існування проекту на сайті з’явились телеканали наступних країн:
Україна, Білорусія, Болгарія, Канада, Пакістан, США, Тайвань, Франція.  Зручним для вчителя, учасника проекту, є можливість як почати, так і припинити роботу каналу, а також перевести в режим архіву залежно від потреб навчальної програми.
У 2011/2012 році учні 8-9 класів вели 5 українських каналів, на яких раз в тиждень з'являлась одна програма класу — а фактично одна 3-5 хвилинна англомовна програма щодня в цілому на каналах. Учні знімали у вільний час те, що їм цікаво, самі вибирали ведучих програми, самі підбирали кореспондентів, операторів, оформлення студії і зміст передач. Головною умовою була відсутність репетицій — тобто лише живе спілкування. Це давало учням можливість практичного використання мови в позаурочний час. А зважаючи на те, що з нами співпрацювали учні на каналах з США та Канади, то писемне спілкування з домашніх комп'ютерів у вигляді коментарів набрало природних форм.
У 2012/2013 році я стала також використовувати учнівські фільми з каналів проекту Вікі ТВ для обговорення на засіданнях Англійського клубу, які я проводжу в кінці кожної чверті у формі відкритого спілкування за вивченими темами. https://wikitv313.wikispaces.com/Ukrainian+Channels
Учні виявили також бажання створювати фільми до певних уроків та до проекту  IEARN Сircles, в якому вони беруть участь уже не один рік. У 2012/2013 році деякі з них вивчали схожі та відмінні сторони освіти в різних країнах і підготували підсумковий відеопроект. Працюючи в колі IEARN, гімназисти поділились знятими фільмами на українському каналі, як відповідь на тематичний запит шкіл-учасників IEARN проекту (Кожна школа-учасник кола надсилає запит за темою, над якою працюють її учні).
За рік на різних каналах Вікі ТВ вийшло 65 програм, а також з'явилась значна кількість коментарів до них.
У 2013/2014 році родзинкою міжнародної співпраці та практичного використання англійської мови в проекті Вікі ТВ стало створення екологічного каналу учнями з трьох країн: Україна, США та Аргентина — з підписанням договору школами-учасницями проекту та за підтримки НАНШ США і як частина проекту Challenge 20/20.
Цей канал став майданчиком дослідження та презентації відеорезультатів співпраці над проблемою “Біорізноманіття та екологічні втрати.”
На сьогоднішній день історія проекту Вікі ТВ виглядає так:
Школи-учасники:
Troyeshchyna Gymnasium /Notre Dame de Sion High School/ Orchard Park Public School/ Strazhitsa school/ Trilport School/Alexander Dawson School/Taoyuang Municipal Pingjen Senior High School/ Kaohsiung Senior High School/ Vitebsk school 46/CEI San Ignacio
Вчителі-учасники (місто, країна):
Nataliya Byzova,Teniana Pikush, Tetiana Savchenko, Larysa Topalova (Kyiv,Ukraine), Lesa Childers (Kansas, USA) Shaun Else (Burlington, Canada) Zdravka Kostova (Strazhitsa, Bulgaria), Samina Naz, Musarat Anjum (Karachi, Pakistan), Marie Touvron (Trilport, France), Bill Meyers, Kelly Kohlhagen, Greg Hansen(Lafayette, USA)/ Vickie Liu (Pingjen Taiwan), Margaret Chen (Kaohsiung Taiwan), Svetlana Abesadze (Vitebsk, Belarus), Anna Prieto (Junin de la Andes, Argentina)
Як автор міжнародного Інтернет проекту Вікі ТВ, я розробила англомовну інструкцію для вчителів про суть проекту, можливості його використання в навчанні різних предметів та технічну сторону роботи в команді:
Wiki TV as Team Work
1. The goal of Wiki TV project is to encourage students from all over the world to share their life experience in video programs and comments to programs on different countries' channels.
2. A teacher can start/stop working at any time of the year and come back to the country's channel at any most beneficial time.
A teacher has the right to delete or keep his/her previous years' programs as an Archive.
3. The first thing a teacher should do after signing up is to register the students in a few steps - just go to User Creator(students needn't have e-mail addresses) or click on Invite people (students should have e-mail addresses).
Or a teacher can send a list of students' desired user names and passwords to nbyzova@gmail.com so that to have the students registered.
The 1st column should be user names, the 2nd column – passwords, e.g:
John_Smith 123456
Kate_Br banana
M_Ua spring
Sasha_1 project
John_Smith, Kate_Br, M_Ua, Sasha_1 are samples of user names, but 123456, banana, spring, project are samples of passwords.
4. Next, a teacher and students look at the home page or at the left hand side. They will see the menu of all the channels.
They have to click on the link for their city's/country's channel.
What programs should students add to their channels?
It depends on why a teacher has chosen to involve students in Wiki TV project.
- Computer studies teachers can use the project to show their students' videos created at their lessons in order to demonstrate new technologies.
- Teachers of Foreign languages can create videos with their students based on the curriculum topics in order to improve their speaking and listening skills.
- Teachers of Science or History can have their students make programmes about scientific experiments, field trips, events of the past and present.
- A teacher of any subject can use Wiki TV as an optional teaching tool at all levels: at elementary, middle and high school.
Being creative, students can tell about their school, students, country, share some of their personal life. As a result of international collaboration students can enjoy different cultures and understand the world better.
Students are also invited to add ecological programs to Challenge 20/20 channel.
5. To begin with, add the first video program to your channel, which is usually an Introduction one, where teachers and students introduce themselves in any possible way. The video should be uploaded to Youtube or some other storage place as unlisted. After uploading the video as unlisted to YouTube for example, the next steps are the following:
1. Click on share
2. Click on embed
3. Copy the code
4. Go to your country's channel
a) click on edit
b) click on widget
c) click on other HTML
d) add the copied code
e) save the code
f) save the page of your channel
6. Space for forum comments is on each page of Wiki TV.
To start adding comments, you have to click on the number next to Edit in the upper right hand corner.
Comments are not a must for every student.
Teachers encourage students to post comments to video programs on other countries' channels in a free way. They give students an opportunity to choose programs and comments which are really interesting to them, trying to make students' communication natural.
If you have any problems, click here
Teachers can also meet in Teachers' room.)
Enjoy your time on Wiki TV.
Thank you for your participation,
Nataliya Byzova,
Wiki TV creator, Kyiv, Ukraine
https://wikitv313.wikispaces.com/Wiki+TV+as+Team+Work
Вчителі з різних країн позитивно оцінюють роль проекту Вікі ТВ.
Так викладач зі штату Міссурі, США, Ліса Чілдерс написала наступне:
Hello Nataliya!
I agree that our collaboration has been a huge success. My students have benefited very much from having a larger audience for their video work. They are so honored that you use the term "professional" to describe the work they have produced. We have sincerely enjoyed the authentic quality of your videos; it's clear that your students have brought tremendous personal dedication to the project.
I believe the dialogue we've had has opened the students' eyes to day-to-day life in another country in a way that moves well beyond what can be achieved through traditional classroom instruction.
I am especially appreciative of the kindness and courtesy shown by your students. Their attitudes and demeanor give the impression of a nation that is extremely civilized, with high values placed on education, integrity, and respectful treatment of others. These are values that we strive toward daily at Notre Dame de Sion high school and we are so pleased to find this present at your school as well.
I can see that your students find great joy in having you as their English teacher. They are so lucky to continue with you for a number of years, and the result is obvious -- their proficiency in a second language is something my students have commented on over and over as something they find very impressive.
Sincerely,
Lesa”

Підсумовуючи написане про Вікі ТВ, я можу стверджувати, що використання мережі Інтернет і створення в гімназії міжнародного Інтернет проекту Вікі ТВ мало позитивний вплив на учнів. Вони продемонстрували небувалу зацікавленість у вивченні англійської мови шляхом відео спілкування,  максимально наближеного до реального, що дало можливість поліпшити навички усіх видів мовленнєвої діяльності, навчити працювати в команді та сприяло розширенню світогляду учнів. Робота над проектом принесла естетичне та моральне задоволення як учням, так і вчителям, стала кроком в реалізації новаторських ідей.

No comments: