2.3.1. Англомовний портал Troyeshchyna Land, блоги ЄМП та Wiki Land

Гімназія "Троєщина" м. Києва, в якій я працюю у творчому колективі однодумців з 1993 року, стала для мене школою майстерності у закладі нового типу для обдарованих дітей. Вона активно співпрацює з різними освітніми організаціями і Американським Домом зокрема, у Вчительському ресурсному центрі якого під керівництвом Томаса Таскера у 2010 році я познайомилась з можливостями, які пропонує мережа Інтернет в навчанні читання, аудіювання, говоріння та письма згідно вимог стандартів освіти України та ЄМП.
За результатами курсу я навчала в гімназії колег Савченко Т.О. і Пікуш Т.Д., які разом зі мною залучили учнів до створення англомовного Інтернет порталу вільної журналістики “Troyeshchyna Land”.
Учні працювали в наступних рубриках:
  1. Про нас
  2. Новини гімназії
  3. Історія гімназії
  4. Творчість гімназистів
  5. Наш світ
  6. Форум
На кінець навчального року проект був запущений і продовжує функціонувати і нині. Крім того, після ознайомлення зі структурою і функціями ЄМП і шкалою самооцінювання, кожен учень створив блог - портфоліо, в якому відмітив свої досягнення і визначив цілі в оволодінні англійською мовою, а також надалі залишав рефлексії своїх здобутків. По закінченні 2010/2011 н.р. більше 40 учнів отримали сертифікати Вчительського ресурсного центру при Американському Домі, які засвідчили високий рівень у вивченні англійської мови з використанням ІТ.
Зважаючи на отримані знання та  маючи уже досвід у викладанні англійської мови за методикою мультисенсорного навчання з використанням Інтернет технологій, я вирішила у 2011/2012 н.р. створити Вікі майданчик - Інтернет країну Wiki Land  313 разом з моїми учнями 8-9 класів.
Що таке Вікі? Це перші літери виразу What I know is. В перекладі - Все, що я знаю, полягає в наступному.
Метою Вікі-майданчика було дати учням наступне:
  1. Доступ до Вікі майданчика з домашніх комп'ютерів у зручний для учнів час. Доступ до Інтернет джерел в класі обмежений часом, відведеним на проведення уроку, та необхідністю виконання інших завдань. Вікі майданчик - це місце в мережі Інтернеті, де вчителі, учні, їхні батьки можуть зустрітися для англомовного спілкування в різних формах та у зручний час, оскільки вони можуть це робити з  домашніх комп'ютерів.

  1. Виконання домашніх завдань на Вікі майданчику:
        1. Учні бачать, що їм задано на наступний урок. Дуже корисно це для тих, хто хворіє чи пропускає заняття через інші поважні причини.
        2. Учні навчаються розуміти англійську мову, слухаючи носіїв мови. Корисним є можливість слухати протягом тижня відео, підібране на Youtube відповіно до теми, яка вивчається,  і задане вчителем з наступним виконанням завдання. Це надає аудіюванню навчальну, а не контролюючу функцію.
        3. Учні читають книги з домашнього читання, переказують їх у письмових оглядах і у такий спосіб створюють електронну бібліотеку прочитаних адаптованих книг.
        4. Учні систематизують знання з граматики, виконуючи необхідні тести, на які вчитель дає посилання в мережі Інтернет, виходячи з індивідуальних потреб учня.
        5. Учні виконують творчі письмові завдання. Корисним є можливість користуватися Інтернет-словниками та граматичними довідниками, посилання на які є на майданчику. Перевірені завдання можна поліпшити, виправивши помилки. Комп'ютер показує обидва варіанти. Важливим також є естетичне оформлення робіт за рахунок можливостей, що надає мережа Інтернет та комп'ютерні програми.
        6. Учні ведуть електронні журнали новин класу та гімназії.
        7. Учні створюють власні електронні портфоліо, заносячи до них усі свої досягнення.
Завдання розподіляються рівномірно протягом тижня і задаються так, щоб вони були екологічними для здоров'я учнів, тобто часові затрати на виконання не перевищують 15-30 хвилин в день.
  1. Реалізація учнями себе в творчих англомовних Інтернет проектах у першому півріччі 2011/2012 року.
        1. Інтернет-проект  English Club/Англійський клуб надав можливість учням самостійно планувати та проводити засідання  в останній день чверті, отже, 4 рази на рік. Результати виставлялись у вигляді фото, відео репортажів на Вікі майданчику. Цікавим було проведення засідання клубу з використанням системи Skype, коли частина дітей була в класі, а частина дома.
        2. Інтернет проекти, які учні створювали по закінченню вивчення певної теми:
          1. Real You/Справжній ти дав можливість учням, ввімкнувши комп'ютер,  розкрити свої можливості, поділитися ними з іншими, а також довідатись більше про інтереси своїх однолітків.
          2. My hero/Мій герой дав можливість учням переосмислити поняття "герой" і пильніше подивитись на людей, які поруч з ними, розповісти про близьких їм людей.
          3. My favourite band/Моя улюблена група дав можливість учням працювати з домашніх комп'ютерів в міні групах не лише одного класу, але і паралелі, одночасно об'єднавши зусилля багатьох однодумців.
        3. Інтернет проект Holidays/Свята навчив учнів робити огляд цікавої інформації в мережі Інтернеті, аналізувати її, вибирати найважливіше та найнеобхідніше і розміщати на Вікі майданчику.
  2. Співпраця з носіями мови в міжнародних проектах у 2011-2012 н. р. за рахунок залучення на майданчик англомовних школярів.
        1. One Day in the Life/Один день в житті - українсько-американський проект, в результаті якого було створено спільний Вікі майданчик для зустрічі вчителів Наталії Бизової (Україна) і Ліси Чілдерс (США) та українських учнів з  гімназії" Троєщина" м. Києва  та американських школярів з міста Канзас. Проектна робота мала наступні форми:
          1. одночасна спільна зайнятість в міжнародному Інтернет проекті One Day on Earth/ Один день на землі, яка передбачала наступне: 11.11.11 (11 листопада 2011 року) зробити фотографії, зняти відео і розмістити на сайті проекту, підписати англійською свої фотографії,  подивитись та прокоментувати роботи інших учнів;
          2. відео конференція "Канзас-Київ", метою якої стало живе спілкування учнів нашої гімназії та учнів Канзасу через систему Skype.
        2. ForumEducation/Інтернет навчання - міжнародний проект з дистанційного навчання, до якого долучилися мої учні в двох напрямках:
          1. майданчик вивчення англійської дає можливість учням виконувати серію навчальних тестів, а вчителю слідкувати за успіхами учнів, спираючись на автоматизовану систему фіксації результатів кожного;
          2. майданчик "Глобальний підліток" дає можливість виконувати інтерактивні завдання, спілкуватися з підлітками світу;
        3. Online Campus - Moodle  майданчик (Modular object oriented dynamic learning environment - модульне особистісно орієнтоване динамічне навчальне середовище) -  це міжнародний майданчик, який давав мені можливість як вчителю співпрацювати з іншими вчителями англійської мови у світі, використовувати їхні надбання. Зокрема, мої учні вже користувалися інтерактивними вправами викладача Ю.Ведрашко з ОАЕ).
У 2011/2012 н. р. я працювала над створенням  курсу Online Story Readingзавдяки інтерактивним завданням якого учні формують навички аудіювання, читання та письма, які відповідають рівню A2 згідно Європейської шкали оцінювання рівня володіння англійською мовою.
Користуючись вікі майданчиком, я приходжу до наступних висновків:
Ніхто сьогодні не заперечує той факт, що після відвідин англомовних країн підвищується рівень володіння англійською мовою, в усякому разі бажання це робити явно зростає. Виникає доречне питання: завдяки чому?
Відповідь проста. Перебуваючи в англомовній країні, ви знаходитесь не у мовному (де від вас вимагають знання граматичних правил), а у мовленнєвому середовищі, яке передбачає використання 4-х видів мовленнєвої діяльності, які лежать в основі володіння мовою, а саме: аудіювання, говоріння, читання та письма; а також це середовище шліфує вже здобуті навички.
Wiki Land 313, як динамічний особистісно орієнтований англомовний майданчик в мережі Інтернет, відкриває можливості англомовного спілкування учнів із школярами світу, співпраці в проектах, які демонструють різноманіття культур та потребу їх збереження в умовах глобалізації.
Wiki Land 313- це  розширення  діапазону засобів вивчення англійської мови під керівництвом вчителя  за рахунок доступу до Інтернет завдань/джерел інформації  з домашніх комп'ютерів у зручний для учнів час, а також можливість учнів спільно виконувати завдання.
Wiki Land 313 зменшує потребу безпосереднього контакту учнів з вчителем, створює умови для самореалізації учнів, навчає працювати самостійно та в команді.
Wiki Land 313 заохочує до обміну досвідом, а доступ до майданчиків автоматизованої перевірки дозволяє вчителям та учням слідкувати за якістю здобутків та працювати над їхнім поліпшенням в індивідуальному темпі.


No comments: